Jeremiah Steam

Z trabagropedie
Přejít na: navigace, hledání

"Steame, ty monstrum! Áaaa!"

Billy Gibbons


Dr. Jeremiah Steam je vědec a vynálezce. Než se zbláznil, pracoval a později vedl Zrcadlovou továrnu na Tessyře. Tu dokázal úspěšně dovést na vrchol a záhy i k jejímu konci. Poté, co se plně oddál svým experimentům s pouštními tessyrskými rohatci a ligninem, které nejprve aplikoval na okolí a později i na sebe, se z něj stal "přízrak" Zrcadlové továrny. Nakonec objevil tajemství skrytá v podzemí Tessyry. Dr. Jeremiah Steam sehrál klíčovou roli v tzv. Poslední podzemní válce.


Historie

Záznamy o Dr. Jeremiahovi Steamovi se objevují až od doby, kdy se dostal na Tessyru, resp. od doby, kdy díky němu byla nově přebudována Zrcadlová továrna. Jeremiah představoval klíčový prvek v tzv. zlaté době Zrcadlové továrny, protože objevil způsob, jak plně využít potenciál výroby skla z pouštních tessyrských rohatců. Je známo, že už v dobách před Zrcadlovou továrnou se zajímal o reaktoplasty. V Zrcadlové továrně chtěl a zastával pozici vedoucího vědeckého pracovníka. Díky svým objevům dokázal zdokonalit vše, co se v továrně vyrábělo včetně celé výroby a obsluhy.

Předesignoval roboty, učinil nové objevy v oblasti využití ligninu. Naprosto předčil všechna očekávání.

Po nehodě v laboratoři na novém prototypu robota následovalo dlouhé období rekonvalescence. Po svém uzdravení a opětovném nastoupení byla Dr. Steamovi nabídnuta pozice ředitele továrny. Ten ji přijal a s nově nabitými kompetencemi a jeho typickým elánem začal řešit problémy bezpečnosti, které v Zrcadlové továrně byly. Zřídil oddělení pro kontrolu kvalit.

Zavedení této sekce se ukázalo jako značně efektivní a veřejnost na to reagovala velice pozitivně, čímž doktor Steam zase jednou dokázal, že je ten pravý člověk na správném místě. Byla zavedena klientská sekce a oddelění reklamací, jež byla přiřazena k doktoru Steamovi, protože už měl s podobnou situací zkušenost. Za dobu svého vedení dokázal skoro celou produkci Zrcadlové továrny zautomatizovat. Lidský faktor zastávál už jen minimum pozic. Dr. Steam však byl duší i tělem koumák a jeho objevování a zkoumání mu značně chybělo. Jeho pozice ředitele Zrcadlové továrny pro něj byla čím dál tím více unavující. Obzvlášť těžce nesl řešení problémů, které pocházely z klientské sekce (nejhorší byli zákazníci s reklamacemi). On si chtěl jen zkoušet a experimentovat. Čas si krátil "procházkami" a objevováním podzemí, které bylo díky těžbě různých surovin pro Zrcadlovou továrnu dostupné. Steam v podzemí objevil nezvyklé krystaly, které ho naprosto fascinovaly, a díky tomuto objevu zase začal s pokusy. Čím více o krystalech věděl, tím více toho chtěl ještě zjistit. Postupně se stáhl do ústraní a začal se primárně věnovat svému experimentování.

Ze Zrcadlové továrny začali postupně odcházet i poslední lidští pracovníci a na Steama toho začalo být trochu moc. Všechno to vyvrcholilo v momentě, kdy zase byl někdo na reklamaci a chtěl vidět ten "ksicht", který je za to zodpovědný. Jeremiah byl po své nehodě na svůj vzhled hodně citlivý, zákazníka vzal, odtáhl ho do laboratoře a vysvětlil mu to po svém - zalil ho do skla. Po tomto incidentu zmizeli i poslední pracovníci Zrcadlové továrny a od té doby je Zrcadlova továrna oficiálně opuštěná. A tímto také končí běžně dostupné záznamy o Dr. Steamovi.

x


VAROVÁNÍ - Následující řádky obsahují spoilery, týkající se příběhu Tessyra.


Dr. Jeremiah Steam samozřejmě jen tak nezmizel. Pokračoval ve svých experimentech, na které spotřeboval všechny, domněle odejivší, zbylé zaměstnance a kohokoliv, kdo se odvážil přiblížit k Zrcadlové továrně. Ze Steamova pohledu krystaly představovaly zlatý grál vědění, možností a později hlavně klíč k Tessyrskému firewallu, který se snažil osvobodit. Spolu s objevováním podzemí a krystalů přišel na doposud neobjevené entity podzemních živočichů - Sběrače a Prarostliny. Jak Sběrači, tak Prarostliny žili a přežívali díky krystalům, žili s nimi v jakési nepochopitelné a křehké symbioze, o kterou neustále sváděli boj. Steam se postupně pokusy, nejprve na okolí, později i na sobě, spojil se Sběrači a byl klíčovým hybatelem v tzv. Poslední podzemní válce. Tím spustil řetezec událostí, které ohrozily existenci celé Tessyry. Dr. Jeremiah Steam zemřel v podzemí po střetu s Lianou Slater.

Ačkoliv se Dr. Jeremiah Steam zasloužil o mnoho dobrých i špatných věcí (a že těch špatných ke konci nebylo málo), jeho největším hnacím motorem byla touha nebýt sám.


Citáty

"Víte, že i když si stěžujete, nikdo ve skutečnosti neposlouchá? Ano, JÁ jsem psal reklamační řád!"


"JÁ jsem Jeremiah Steam a VY si počkejte až na Vás příjde řada."

"Celý život jste klienti, konzumenti, paraziti, mainstream! Já VÁS zachráním. Já VÁS povznesu!"

"Poslouchám pozorně. Sekám citlivě!"


Dílo

Tři mrtvá chapadla