Karloff

Z trabagropedie
Přejít na: navigace, hledání

"Jestli jsem někdy nosil ženský prádlo? No ehm...ano, einmal. Byly to tetiny Underhose, byli sme v nich 3...Já, můj Bruder und Schwester."

úryvek rozmluvy Karloffa s jedním z jeho mnoha neexistujících přátel.


Ačkoliv na Tessyře prakticky není žádné počasí, Karloff je neúnavně aktivní meteorolog. Vlastně jedinný meteorolog na celé planetě. U senilního Karloffa se někdy projevuje zvláštní nadání zabíjet své přátele zacyklenýmy rozhovory. Jakmile se člověk jednou do toho nechá zatáhnout, není cesty zpátky. Na druhou stranu, lze z Karloffa někdy dostat velice užitečné informace. Krom svých výstředních neexistujících přátel s nimiž je schopný vést sáhodlouhé filozoficky náročné diskuze, miluje sbírání blesků a věnuje se zkoumání tessyrských gejzírů.


Meteo-stanice

Karloffova meteo-věž, je cokoliv jenom né budova. Tedy, jisté architektonické rysy to má, třeba vchod, okna, sem tam zeď, ale jinak je to obrovsky spletenec hromady poslepovaný z různých domků, z různých materiálů a dokonce i z různých organizmů, které se starají o bůhví co. Jeho věž, se tyčí do výšky, avšak při sebemenším závanu větru všechno vrže, skřípe a naklání se takovým způsobem, že i když stojíte venku před tím "barákem", tak začnete trpět mořskou nemocí.

V běžném slova smyslu se ta meteo-stanice naklání jako počasí. Nejhorší je překonat prvotní nedůvěru, ty dřevěné prkna, kousek pouličního osvětlení, kusy dopravních prostředků, nebo prázdné obří akvárko totiž dostatek důvěry v bezpečnost objektu nedávají. Avšak jakmile jste uvnitř, vůbec nemáte pocit, že by se cokoliv pohlo. Skřípání, vrzání a dokonce nepřílehající spoje, díry a jiné pochybné otvory jsou ty tam. Zdá se až neuvěřitelné jak to drží pohromadě, ale i kdyby jste se zeptali samotného Karloffa, asi by jste zjistili, že si vlastně ani sám není tak zcela jist. Na samotném vrcholku má velikou observatoř, jíž může pozorovat v podstatě cokoliv se mu zamane.

Karloff, přirozeně, jakožto jediný metereolog na Tessyře, miluje blesky. A to v jakékoliv formě. V jeho provedení to vlastně už ani není hobby, jako spíše celoživotní posedlost.

Výzkum tessyrských gejzírů

Karloff, někde v průběhu svého domu (pravděpodobně někde mezi pravým rohem nedbale pohozoné stodoly a velkou výkladní skříní složenou z parátek a protipožárních sirek), má svou dílnu ve které momentálně, a odnepaměti, staví batiskap, který má příhodné jméno Piccard. Čas od času spolu se svým kamarádem Möbiusem Kainem si do něj sednou a debatují nad plánem jak se jednou vydají do hlubin země. Proto Karloff celý svůj život sbíral a analyzoval informace o gejzírech a o karbonové vodě, která v nich je, aby jednou, až bude ten správný čas, uskutečnil velkolepou výpravu do hlubin Tessyry.


x


VAROVÁNÍ - Následující řádky obsahují spoilery, týkající se příběhu Tessyra.


Po smrti Möbiuse Kaina, Karloff dokončí svůj batiskap a společně s Lianou Slater, Liandrem a Fellonem se vydají do hlubin gejzíru Černé Laguny s úkolem donést Mobiovu Kostku do jádra Tessyry. Karloff zmizí v dvojjezerní jeskyni po setkání se s velkou marnivou pojídačkou.


Citáty a útržky dialogů

"Gotický německý dřevoryt, jách? A jak to vypadá? Acha...No nevím, aber jak to slyším, tak se mi z toho chce erbrechen."


Möbius Kaine:"Karloffe, seš si jistý, že se neusmažíme?" Karloff: "Ja, diesemal je to bezpečné. Koupil jsem nám slušné gumáky, kdyby náhodou začalo téct dovnitř."