Tessyra

Z trabagropedie
Přejít na: navigace, hledání
„Tohle není ledajaká díra. Tahle je výjimečná a dá se platit kreditkou!“


Tessyra byla, je a bude dokonalá záhada pro kohokoliv, kdo na ni narazí. A to doslova. Je to „planeta“, která visí skoro, ale ne úplně uprostřed Graham Universe a je hranatá. To není ta záhada. Ne. Divné na ní je, že pokud nevíte, kde je, tak ji nenajdete.


Genesis of Tessyra - vyobrazení vzniku Tessyry


V rámci známého multivesmírného katalogu EXITtours nikde není nic podobného jako Tessyra. A aby byla obskurnost celého dokonána, tak si nějací skvělí vesmírní hlavouni řekli, že místo toho, aby tady dělali kongresy, tak by to bylo úplně ideální místo pro vězení, a vzhledem k tomu, že nikdo neví, kde je, tak nikdo nezdrhne, protože nikomu tam nikdo nic nepošle. Ani ten chleba s pozitronovou pilkou ne.

Na Tessyře rok trvá 32 měsíců a má ±6 ročních období, které se převážně skládají z léta, které mají jemnou obměnu v teplotě a vlhkosti. Dalo by se říct, že na Tessyře není v podstatě žádné počasí.

Tessyra je celá poseta gejzíry a krátery. Většina z těch velkých kráterů jsou vyhaslé a obyvatelé Tessyry v nich staví města. Černá Laguna zdaleka nebyla největší „vyhaslý“ gejzír na Tessyře, ale o to byla podivnější. Byla jediný gejzír, který se nacházel tak blízko Hrany, a i když byl vyhaslý, pořád byl horký. Respektive uprostřed kráteru v místě „průduchu“ zaujímala místo celkem slušně velká laguna. Nikdo neví, jak je hluboká, nebo jestli je opravdu vyhaslá. Je v ní totálně černá vroucí karbonová voda. Čím hlouběji, tím teplejší.

Možná za to mohly gravitační a slapové jevy, které se poblíž Hran vždycky objevovaly a podivně tam čarovaly. Ale i když to bylo divné, evidentně nikdo z původně příchozích to moc neřešil a rovnou se rozhodli, že když už tu mají termální koupák, tak si kolem něho postaví město. A když to řachne, tak co už.

Za nějaký ten pátek zjistili, že to vlastně není vůbec špatné místo pro město. Gejzír se tvářil stabilně a díky obnovitelným zdrojům v podobě recyklace karbon-methanu, který byl na dosah „trubky“, se Laguna rozrostla po kompletně celém kráteru až k okrajům. Časem začalo rychle ubývat místo a z malé vesničky se rázem stalo zaibatsu nebývalých rozměrů, strukturované do několika pater, opevněné jak přírodním, tak dostavěným okrajem s rozkvétajícím obchodem, nezávislostí na okolí, a tím pádem i velkou mocí, která na Tessyře představovala, tak jako kdekoliv jinde, „blahobyt“.

Možná je divné to tak označovat, vzhledem ke složení obyvatelstva, které tvořili samí padouši, nebo, ehm, ještě větší padouši. Ale kupodivu možná právě i proto tu hierarchie a systém fungovaly lépe než kde jinde. Ono když by si špatnost o sobě něco myslela, tak by si nejspíše myslela, že to není zase tak špatné, jak se na první pohled zdá.